5-6 Aralık Açık Öğretim Lisesi AÖL sınavı ertelendi mi, yüz yüze mi, online mi olacak? AÖL 1. Dönem sınavları iptal mi edildi? - O HaberO Haber

26 Ekim 2021 - 13:42

5-6 Aralık Açık Öğretim Lisesi AÖL sınavı ertelendi mi, yüz yüze mi, online mi olacak? AÖL 1. Dönem sınavları iptal mi edildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan haftasonu sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı. Açıklamanın hemen ardından binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisi önümüzdeki haftasonu düzenlenecek olan birinci dönem sınavlarının iptal edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Peki Açık Öğretim Lisesi 1.dönem sınavları ertelendi mi? AÖL sınavları iptal mi? İşte son dakika AÖL haberleri…

Son Güncelleme :

01 Aralık 2020 - 0:24

5-6 Aralık Açık Öğretim Lisesi AÖL sınavı ertelendi mi, yüz yüze mi, online mi olacak? AÖL 1. Dönem sınavları iptal mi edildi?

Son dakika Kabine Toplantısının ardından Türkiye genelinde hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinde sınavı olan öğrencileri yasaktan muaf tutmuştu. Peki 5-6 Aralık AÖL sınavları ertelendi mi? AÖL sınavları iptal mi?

 

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAVLARI ERTELENDİ Mİ? AÖL SINAVLARI İPTAL Mİ?

Açık Öğretim Lisesi, birinci dönem sınavları 5-6 Aralık tarihlerinde düzenlenecek. Milli Eğitim Bakanlığı 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan AÖL sınavlarının ertelenmesi ya da iptali ile ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı. Öte yandan geçtiğimiz günlerde ilk, orta ve lise öğrencilerinin birinci dönem sınavları MEB tarafından iptal edilmişti.

 

AÖL SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınav yerleri henüz açıklanmadı. Sınav yerleri genellikle sınavdan birkaç gün önce açıklanıyor. Buna göre, sınav giriş yerlerinin 2 Aralık Çarşamba günü açıklanması bekleniyor.

 

AÖL SINAVLARI NASIL YAPILIYOR?

MEB Açık Lise AÖL sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda merkezi sistemle düzenlenmektedir.

Her soru 4 seçenekli olacak. Her dersten 20 soru sorulacak. Her doğru yanıtın değeri 5 puan olacak. Yanlış yanıtlar doğru yanıtları götürmeyecek. Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılıyor.

 

AÖL SINAV TAKVİMİ- 2020 2021

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri 31 Ağustos – 9 Ekim 2020

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Ders Seçme ve Sınav Merkezi Güncelleme İşlemleri 11 Eylül – 09 Ekim 2020

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem Sınav Giriş Belgelerinin Sistem Üzerinden Yayınlanması 2 Aralık 2020 Çarşamba

2020-2021 Eğitim Yılı 1. Dönem Sonu Sınavları 5-6 Aralık 2020

 

AÖL SINAVLARI ONLİNE MI YOKSA SINAV MERKEZLERİNDE Mİ YAPILACAK?

AÖL kayıt işlemlerinin çok kısa bir süre sonra bitecek olmasıyla öğrenciler AÖL sınavları online mı yapılacak yoksa sınav merkezinde mi yapılacak araştırmaya başladı. AÖL sınavlarının internet üzerinden yapılacağını düşünen adaylara şimdiden MEB’in böyle bir açıklaması olmadığını, eğer MEB AÖL sınavlarını internet üzerinden yapma kararı alırsa haberlerimizde yer vereceğimizi belirtelim. AÖL 1. dönem sınavları MEB’den son dakika açıklaması gelmediği takdirde sınav merkezlerine gidilerek yapılacak. Koronavirüsten kaynaklı herhangi bir sınav ertelemesi ise şimdilik söz konusu değil.

grafik tasarım lisansları

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.